Wcale nie trzeba wydawać fortuny, aby zorganizować dla dziecka przyjęcie z okazji Dnia Dziecka. Wystarczy cała masa balonów z nadrukiem i balonów z helem oraz odrobina wyobraźni. Impreza z balonami to świetny pomysł. Jest niedroga i prosta do zorganizowana, a dzieci uwielbiają balony z helem i balony z nadrukiem. Trzeba jedynie kilka dni wcześniej usiąść i spisać plan działania oraz zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria.
Główną ozdobą tego typu przyjęcia będą oczywiście różnokolorowe balony z nadrukiem. Najlepiej aby miały także różne ciekawe kształty. Pomocna podczas dmuchania może być w tym przypadku pompka. Trzeba je nadmuchać i porozwieszać po całym ogrodzie. Dodatkowo można przymocować do nich jeszcze kolorowe wstążeczki lub bibułę oraz powycinane z papieru serduszka czy gwiazdki. W dekoracji jak najbardziej mogą pomagać maluchy. Sprawi im to dużo radości.
Balony można wykorzystać podczas zabaw różnego typu. Na kartkach można pospisywać np. zadania i wsypać do nadmuchanego balonu. Powinny być one dostosowane do wieku gości i niezbyt skomplikowane. W trakcie imprezy maluchy będą po kolei je przekłuwać i wykonywać zadania. W zabawie mogą wziąć udział także i dorośli. Jeśli w domu są i starsze dzieciaki można postawić także na zadania zręcznościowe. Będą je wykonywać na czas – podbijanie balona jednym palcem, aby jak najdłużej pozostał w górze lub rzut balonem do celu.
Balony nadają się także oczywiście do malowania lub tańczenia. W drugim przypadku nadmuchany balon umieszcza się pomiędzy dwoma tańczącymi partnerami. Wygrywa ta para, której najdłużej nie spadnie.